Strona 1 z 3

Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 11 kwi 2014, o 13:15
przez przeszczepieniec
Rozpocznę ja opowieść o moich przeszczepieniach. Mając trzy lata dowiedziałem się, a właściwie to moi rodzice, bo ja jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji, że jestem bardzo chory na nerki. Przez osiemnaście lat mojego życia czekałem tylko na jedno: dializa. Byłem pewien, że prędzej czy później nastąpi ten dzień, że moje życie będzie uzależnione od maszyny. I tak się właśnie stało w październiku 2005 roku. Wtedy to zacząłem się dializować. Na początku odbywało się to w domu, ponieważ dostałem tzw. cykler który pozwalał mi na dializę otrzewnową. Jednakże moja sielanka nie trwała długo. W sylwestra tego roku dostałem zapalenia otrzewnej i wylądowałem w Rzeszowie w szpitalu. Powrót do normalności trwał 2 tygodnie. Wróciłem na miesiąc do domu i powtórka z rozrywki. Drugie zapalenie otrzewnej. Pamiętam ten dzień. Było to dokładnie 23 lutego 2006 roku. Byłem w szkole, jeszcze zdążyłem dostać 3 z niemieckiego, co było nie lada osiągnięciem u naszego "kochanego" profesora. Po szkole nie dałem rady wstać z łóżka i wezwałem pogotowie, które zabrało mnie do Rzeszowa. Tym razem zapadła decyzja, że nie mogę się już dializować w ten sposób. Trzeba było przejść na hemodializę. To było coś strasznego. Spędziłem prawie 2 miesiące w szpitalu, a po wyjściu z niego musiałem dwa razy w tygodniu jeździć do Rzeszowa właśnie na dializę. I tak to się ciągnęło aż do 27. czerwca kiedy będąc na oazie (wakacyjny wypoczynek Ruchu Światło-Życie) dostałem telefon z domu, że mam natychmiast wracać. Była nerka dla mnie! Bardzo daleko, bo aż w Szczecinie! Ale w takim momencie to się nie liczy. Liczy się to, że ten koszmar się skończy. Natychmiast wróciłem do domu, spakowałem się, pojechałem jeszcze do Rzeszowa na badania, wsiadłem w samolot i o północy byłem w Szczecinie! Tam jeszcze musiałem być dializowany i o 8 rano pojechałem na stół! Mówię Wam jakie to piękne uczucie jest kiedy budzisz się po tak ciężkiej operacji, przychodzi do ciebie lekarz i mówi: "Wszystko w porządku panie Bartku, nerka się przyjęła, diureza w 24 h po przeszczepie wynosi 7 litrów!" No nie da się tego uczucia opisać. Poznałem tam wspaniałych ludzi i w tym miejscu właśnie chcę wspomnieć o mojej "siostrzyczce" MARTUSI. To dziewczyna, która dostała drugą nerkę od tego samego dawcy. Miałem dwie siostry teraz mam TRZY! Po tym przeszczepieniu nerka pracowała 5 lat i znowu musiałem się dializować. Przez kolejne 2 lata dializowałem się w ośrodku u nas mieście, więc było trochę wygodniej niż przy pierwszych hemodializach. Druga operacja odbyła się w Poznaniu w sierpniu 2013 r. i nerka działa do tej poty. Pomimo tego, że zacząłem dość pesymistycznie jestem człowiekiem, który naprawdę bardzo lubi się uśmiechać. Bo w życiu jest czasem trudno, ale jeśli przeżywasz trudności z uśmiechem na twarzy jest ci o wiele łatwiej.

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 17 sie 2016, o 14:41
przez mustbethere91
Dziękujemy za Twoja opowieść, z pewnością pomoże wielu osobom przetrwać trudny czas... znam wiele osób, które paradoksalnie w trakcie trudnych sytuacji zyskują siły do pracy i życia i zajmują się takimi rzeczami jak
aranżacja wnętrz Poznań. Ciekawy mechanizm :)

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 12 cze 2017, o 18:29
przez KarolinaRytel
Witam
Ja jestem 7 lat po przeszczepie nerki. Wszystko jest oki. Pierwsze 3 lata były ciężkie ale teraz to tylko leki przypominają mi o tym że jestem chora.

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:42
przez Efrem12
No czasami wszystko jest ok po takim przeszczepie.
___
blog erotyczny

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 6 wrz 2017, o 07:53
przez Ferdynard
No tak, wiadomo, że różnie bywa.

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 19 paź 2017, o 15:00
przez Beatiq
KarolinaRytel napisał(a):Witam
Ja jestem 7 lat po przeszczepie nerki. Wszystko jest oki. Pierwsze 3 lata były ciężkie ale teraz to tylko leki przypominają mi o tym że jestem chora.

Hej. Napisałaś, że 3 lata były ciężkie. Możesz powiedzieć coś więcej ? Mój mąż jest właśnie po przeszczepie nerki z trzustką i nie wiem co może się dziać jak wróci do domu. Pozdrawiam

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 25 paź 2017, o 07:52
przez Tomik822
Dokładnie, powiedz coś więcej kolego.
____
http://www.castingi.net/

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 29 lis 2017, o 11:53
przez Lolek040x
No teraz ciężko się wypowiedzieć. Troche mało informacji mamy.
____
Autka policyjne

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 20 gru 2017, o 12:40
przez pisiol
Cieszę się, że Ci się udało!

Re: Po przeszczepie nerki

PostNapisane: 1 lut 2018, o 07:43
przez are25c
i to jest normalne
_________________
http://www.londonescortslist.com